Najbliższe spotkanie

22 kwietnia 2024
górnik siersza, błyskawica myślachowice, klasa a, chrzanów, trzebinia, siersza, sport, piłka nożna, derby.

Pech nie opuszcza zawodników trenera Mieczysława Starniowskiego.Prowadzenie do przerwy, mnóstwo kontrowersji, dwie nieuznane bramki i ostatecznie piąta porażka Górnika Siersza w rundzie wiosennej.

W 8 miucie pierwsze groźne uderzenie w kierunku bramki oddał Bartosz Kurek, jednak posłał piłkę na poprzeczką. W 12 minucie przyjezdni mieli sytuacje sam na sam z bramkrzem, ale sytuacje uratował Tomasz Niedziałkowski wybijając piłkę z lini bramkowej. Chwile później po szybkim ataku Artur Mendela uderzał minimalnie obok bramki. W 32 minucie technicznie uderzał zawodnik gości z dystansu pod poprzeczke, ale świetną interwencją popisał się bramkarz Sierszy Dawid Woźniak. W 43 Górnik Siersza wyszedł na prowadzenie. Dośrodkowywał w pole karne Mateusz Wojas, a piekną bramkę po uderzeniu głową zdobył Bartosz Kurek.

Tuż po zmianie stron sytuacje sam na sam miał Wojciech Chlebda, ale zwycięsko z opresji wyszedł golkiper Błyskawicy. W 55 minucie goście wyrównali po składenej akcji zakończonej sytuacją sam na sam z bramkrzem. A dwie minuty później wyszli na prowadzenie po konrowersyjnym rzucie karnym. W 65 minucie bramke głową po dośrodkowaniu w pole karne zdobył Jakub Bartoń, ale sędzia nie uznał trfienia dopatrując się faulu na bramkarzu Myślachowic. Kilka minut później obrona Sierszy dała się rozklepać zawodnikom Błyskawicy i było już 1-3. W 80 minucie Górnik złapał kontakt, Jakub Bartoń zagrał płasko w pole karne, a do bramki uderzeniem z pierwszej piłki trafił Wojciech Chlebda. W 90 minucie kolejna kotrowersyjna decyzja sędziego,zawodnicy Górnika Siersza po faulu szybko wznowili gre i zdobyli bramkę, jednak arbiter nie uznał trafienia argumentując że nie pozwolił na wznowienie gry, a pozwolił wówczas na dokonanie zmian drużynie przeciwnej.

18 Kolejka 2023/2024:
Górnik Siersza - Błyskawica Myślachowice 2:3 (1:0)
Sklad: Woźniak - Byrczek, Tajs K, Niedziałkowski T., Zając, Wojas, Jarosz, Niedziałkowski K., Kurek, Mendela, Chlebda

Tabela Klasa A Chrzanów

90minut.pl

Górnik Siersza - Błyskawica Myślachowice 2:3 (1:0)Górnik Siersza - Błyskawica Myślachowice 2:3 (1:0)Górnik Siersza - Błyskawica Myślachowice 2:3 (1:0)

Prowadzenie do przerwy nie wystarczyło. Górnik nadal bez punktów rundzie wiosennej