Najbliższe spotkanie

01 kwietnia 2024
górnik siersza, ciężkowianka jaworzno, 2024, klasa a, chrzanów, jaworzno, trzebinia, piłka nożna, Siersza, sport.

Mimo kolejnych dwóch trafień Artura Mendeli, Górnik Siersza nadal bez zdobyczy punktowej rundzie wiosennej.

W minoną sobotę, w drugim meczu ryndy wiosennej, zespół Sierszy mierzył się na wyjeździe z liderem rozgrywek Ciężkowianką Jaworzno. Podopieczni trenera Mieczysława Starniowskiego nie byli faworytami w tym spotkaniu, chociaż w rundzie jesiennej wygrali na boisku w Trzebini 2-1.

Gopodarze od pierwszych minut ostro zaatkowali, ale Górnicy przetrwali tą nawałnice i odpowiedzieli bramką Artura Mendeli w 15 minucie, astystował w tej sytuacji Wojciech Chlebda. 10 minut później miejscowi byli bliscy wyrównania, uderzenie z kilku metrów po zamieszaniu w polu karnym minimalnie ponad bramką. W 28 minucie Krzysztof Niedziałkowski mogł podwyższyć prowadzenie ale jego uderzenie z ostrego kąta wybronił wychodzący z bramki golkiper Ciężkowianki. W 30 minucie gospodarze wyrównali wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego, a chwile później mogli wyjść na prowadzenie, ale uderzenie z dystansu i dobitke z kilku metrów obronił Michał Buziewicz. Tuż przed przerwą okazje bramkową mieli Górnicy, tym razem po szybkim kotrataku uderzał z bocznej strefy pola karnego Bartosz Kurek, ale górą w tej sytuacji bramkarz gospodarzy.

Po zmienie stron, w 55 minucie Ciężkowianka objeła prowadzenie po rzucie karnym,a chwile później mogła podwyższyć prowadzenie po strzale z dystansu, ale piłka trafiła w słupek. Górnicy próbowali odpowiedzieć. W 63 minucie po składnej akcji Bartosz Kurek dostał długie podanie na dobieg, na sam na sam z bramkarzem, ale szybszy w tej sytuacji był golkiper Jaworzna. W 70 minucie Ciężkowainka podwyższyła prowadzenie wykorzystując zamieszanie w polu karnym Górnika Siersza. Tuż po wznowienu gry Siersza odpowiedziała golem Artura Mendeli z kilkunastu metrów, po podaniu Bartosza Kurka. Odpowedź miejscowych była natychmiastowa bo niespełna minute później po szybkim ataku zdobyli bramkę ustalając wynik spotkania na 4-2. W 82 minucię szanse na trzecie trafienie w tym spotkaniu miał Artur Mendela, ale jego uderzenie głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego było minimalnie obok bramki.

15 Kolejka Klasa A Chrzanów 2023/2024:
Ciężkowianka Jaworzno - Górnik Siersza 4:2 (1:1)
Sklad: Buziewicz - Byrczek, Tajs K, Niedziałkowski T., Nowak, Zajączkowski, Kurek, Niedziałkowski K., Wojas, Mendela, Chlebda
Ponadto zagrali: Jarosz, Bartoń K., Zając, Bartoń B., Dziadzio T.

Tabela Klasa A Chrzanów

90minut.pl

Ciężkowianka Jaworzno - Górnik Siersza 4-2Ciężkowianka Jaworzno - Górnik Siersza 4-2Ciężkowianka Jaworzno - Górnik Siersza 4-2