Najbliższe spotkanie

28 kwietnia 2024
gorniksiersza.pl

W minioną sobotę Górnik Siersza wygrał na wyjeździe z Wisłą Jankowice, tym samym przerwał serie pięciu porażek z rzędu.

Pierwsza połowa spotkania była dość spokojna. Dużo niedokładnych podań po obu stronach, co przełożyło się na mało sytuacji bramkowych. Gospodarze poza mocnym strzałem z dystansu w 5 minucie spotkania, nie stworzyli dogodnej sytuacji bramkowej. Górnicy pierwszą dogodną sytuacje bramkową stworzyli w 25 minucie, wtedy po strzale Artura Mendeli piłka trafiła w poprzeczkę. Wynik spotkania otworzył w 32 minucie Krzysztof Niedziałkowski, trafiając do bramki głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W 40 minucie kolejny raz bramkarza gospodarzy postraszył Artur Mendela, ale jego uderzenie z pierwszej piłki po podaniu Jakuba Bartonia było minimalnie niecelne.

Druga połowa dużo bardziej ciekawsza. Po zmianie stron w 52 minucie Górnicy mogli podwyższyć prowadzenie. Dogrywał w pole karne Artur Mendela na zupełnie niepilnowanego Jakuba Bartonia który zamykał akcje, ale ten nie trafił czysto głową w piłke i ta przeszła obok bramki.  Wisła odpowiedziała technicznym strzałem z dystansu jednak minimalnie ponad bramką. W 61 minucie bramkę dla Górnika zdobył Mateusz Wojas, który wykorzystał podanie w pole karne od Bartosza Kurka. Niespełna dwie minuty później gospdarze zdobyli bramkę. Obrońca Sierszy chcąc oddalić zagrożenie od własnej bramki postanowił mocno wybić piłkę, ta jednak trafiła w napastnika Wisły i odbiwszy się od niego przelobowała wysuniętego z bramki Michała Buziewicza. W 68 minucie podopieczni trenera Mieczysława Starniowskiego podwyższyli prowadzenie, po indywidualnym rajdzie Artura Mendeli zakończonym celnym strzałem z dystansu. W 80 minucie gospodarze zdobyli drugą bramkę w tym spotkaniu, po szybkim kontrataku zakończonym sytuacją sam na sam z bramkarzem. Pięć minut przed końcem spotkania wynik meczu na 2-4 ustalił Artur Mendela, pewnie trafiając do siatki w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

19 Kolejka Klasa A Chrzanów 2023/2024
Wisła Jankowice - Górnik Siersza 2:4 (0:1)
Sklad: Buziewicz - Byrczek, Tajs K, Tajs A., Zając, Wojas, Jarosz, Niedziałkowski K., Kurek, Bartoń J., Mendela

Tabela Klasa A Chrzanów

90minut.pl

Wisła Jankowice - Górnik Siersza 2:4 (0:1)Wisła Jankowice - Górnik Siersza 2:4 (0:1)Wisła Jankowice - Górnik Siersza 2:4 (0:1)